Herkesin Cebinden Bu Kadar Para Çıkacak! Seçim Sonrası İçin Bu Kalemlerde Yüzde 20 Artış Olacak Ürünler Diye Verdi

Maliye Bakanı Şimşek, televizyon kanalında yaptığı açıklamada, 2024 yılında genel KDV oranında bir artış olmayacağını belirtti. Enflasyonu düşürmeyi hedeflediklerini vurgulayan Şimşek, vergi artışlarının enflasyonu artırıcı etkisine izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Ayrıca, kurumlar vergisinin artırılmayacağını ve indirimli oranların gözden geçirileceğini ifade etti. Para politikasının sıkılaştırılmasıyla enflasyonun düşmesini beklediklerini de sözlerine ekledi.

BABUŞÇU’DAN ZAM LİSTESİ: SEÇİM SONRASI KDV ARTIŞI BEKLENEN ÜRÜNLER

Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Babuşçu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, seçim sonrasında KDV oranlarında artış olabileceği belirtilen ürünleri ve hizmetleri listeledi.

Şu anda yüzde 10 KDV uygulanan tekstil ürünleri, giyim ürünleri, çanta ve bavul gibi ürünler, diş fırçası, diş macunu ve diş iplikleri, tiyatro, sinema ve müze gibi kültürel etkinlikler ile otel gibi konaklama hizmetleri ve yeme – içme sektörü hizmetlerinin seçim sonrasında yüzde 20 KDV’ye tabi tutulabileceğini belirtti.

ŞİMŞEK: KREDİ KULLANIMI ÜRETIME YÖNLENDİRİLECEK

Şimşek ayrıca, kredi kullanımının tüketim yerine üretime yönlendirileceğini ve gerekirse kredi politikalarına yeni tedbirlerin alınacağını da açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir